شاید در دسترس ترین ذکرهایی که نیازی نیست آنها را از کسی مخفی کنید، سوره های قرآن و بعضی آیات باشند. مرحوم کربلایی کاظم که یک شبه حافظ کل قرآن شده بود، می گفت که برای امتحان اینقدر از من تعداد تکرار یک واژه در سوره و یا حروف را نپرسید، بلکه بپرسید چه سوره ای و چه تعدادی چه کار می کند.

سوره ناس را اگر سه مرتبه بخوانید، در هنگامی که افکار عجیب و غریب به ذهنتان می رسید، می تواند خاطر شما را سالم کند و شما را رها کند.

می گویند اگر سوره کوثر را ۹ مرتبه بجهت دور شدن شخصی به شما بخوانید، کارساز است (والله اعمل)

و می گویند که اگر در گوش خوابیده، سه مرتبه آیه وجعلنا من بین أیدیهم... را بخوانید بیدار می شود.

یا علی

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۳۰ساعت   توسط محمد  | 

یا من هو العزیز المنیع الغالب

اگر کسی این اسم را بسیار خواند و یا بنویسد و یا با خود داشته باشد در میان خلایق عزیز و مکرم گردد و دیگر ذلیل نشود و اگر این اسم را بر نگین زرین نقش کند و بموم پاک مهر بگیرد هفت نوبت و به آب باران اندازد و 63 مرتبه این اسم را بخواند غمگین نمی شود و درویش نشود و از عالم غیب در های بسته بر او گشاده شود و در پیش همه عزیز شود و هیچکس با وی دشمنی نمیکند و دعوت این اسم چنان است که مدت 25 روز حیوانی نخورد و هر روز 3200 مرتبه بخواند از سر اعتقاد و با تمام دل و جان با خدا راز و نیاز کند و بعد از ان حاجت خود را بخواند و بر او چند سر از عالم غیب اشکار شود ...

یا علی

منبع:http://www.parsapc.com/gharib/zekr4.htm

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۵/۰۲/۲۵ساعت   توسط محمد  | 
یا رحیم کل صریخ و مکروب و غیاثه و معاذه

اگر کسی خواهد کسی را از عشق خود بیقرار کند باید که این اسم را بر کاغذ خطاطی به مشک و زعفران بنویسد و بر کنار جوبی که آب بسیار دارد بایستد و40 مرتبه این اسم را بخواند و کاغذ را در آب اندازد به نیت آنکس که خواهد از عشق بیقرار شود و هرکس که این اسم را بر آب خوانده و به خورد هرکس بدهد دل او روشن گردد و ایمان او تازه گردد و با ایمان شود و اگر این اسم را بر کاغذ نوشته و آنرا در باغ و مزارع دفن کند برکتی پیدا شود که نتوان گفت و خواص این اسم بسیار میباشد کخ به طور اختصار در اینجا ذکر شد و باید قدر آن را دانست

یا علی

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۲۳ساعت   توسط محمد  | 
یا خالق من فی السموات و الارض و کل الیه معاد

اگر کسی غایب باشد و از احوال او هیچ خبر نباشد این اسم را به نیت آن غایب 70 مرتبه بخواند و بعد از آن بر ورق آهو نویسد بمشک و زعفران و شب در زیر بالین نهد در آن شب وی را در بخواب ببیند که او به زنده است یا مرده و یا چگونه زندگی می کند و اگربه نیت هر غایبی بخواند بشب شنبه 70 نوبت آن غایب به زودی بخانه خود رجوع کند که دیگر هیچ جای قرار نگیرد و از سر اعتقاد این عمل را انجام داد و هر کاری که خواهی شروع کنی اگر در اول کار این اسم را بسیار تلاوت کنی با فتح و پیروزی و سریع به مقصد خود خواهی رسید و باید در این اسم شک نداشته باشی

یا علی

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۲۳ساعت   توسط محمد  | 

گفته بودم که می خواهم بگویم چگونه تیر به قلب امام می توان زد!! 

این مطلب را از طحف العقول نامه اول امام عسکری می گویم. دوستی ائمه بیشتر از اینهاست نسبت به ما. حتی اگر آنها را اذیت و آزار دهیم و حتی اگر شیعه ای باشیم که موجب بد نامی شیعه باشد، باز محبت اهل بيت نسبت به ما کم نمي شود و از ما دستگيري مي کنند. البته اين نبايد موجب بي حيايي ما بشود.

يکي از علما (در آن موقع هنوز يک جوان عادي بود)، در حرم امام رضا، شبي نشسته بود و تماشا مي کرد. زنان نامحرمي که رد مي شدند را تماشا مي کرد و در فکر خودش بود. همان شب امام رضا عليه السلام را در خواب ديد که به موجب هر نگاهي که به نامحرم انداخته است، تيري را در قلب نازنين امام فرو برده است. آنقدر از اين کرده خود وحشت کرد و استغفار تا خداوند او را از مقربان خويش کرد. يعني بواسطه معرفتي که نسبت به گناه پيدا کرد، فهميد که گناه چه خواص هولناکي دارد، دست از آن کشيد و توفقيق  يافت که از شيعيان واقعي باشد.

حال خود داني... يا علي

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۵/۰۲/۱۷ساعت   توسط محمد  | 
عذر می خواهم که مدتی نتوانستم مطلبی برای دوست داران و علاقه مندان بنویسم. یکی از همین سالکان حرفی قشنگ زد که حیفم آمد آنرا ننویسم.

دوستی بین شیعیان و بین امام و شیعیان بسیار متفاوت است. دو شیعه رفیق وقتی از همدیگر بدی ببینند و یا خیانتی در حق هم مشاهده کنند از هم نا امید می شوند و کارشان به جدایی می کشد. اما امامان ما هر وقت از ما بدی می بینند و نامه اعمال ما را پر از سیاهی می بینند، کاری که می کنند این است که برای ما طلب مغفرت کنند و برای ما دعا کنند. این است فرق افلاک و فرش. حتی اگر ما تیری در کمان بگذاریم و به قلب آنها بزنیم، باز دست از دوستی با ما برنمی دارند و ما را رها نمی کنند.

حکایتی را برای دفعه بعد خواهم نوشت که بدانید تیر به امام زدن یعنی چه!!

یا علی

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۵/۰۲/۱۷ساعت   توسط محمد  | 
آیه ای در قرآن هست که بی شمار خواص دارد. این آیه از آن آیه هایی است که انسان آرزو می کند که وقت داشته باشد تا مدام آن را بخواند. آیه نور.

اگر می خواهید که شبها در خواب سیر داشته باشید و بتوانید به آینده و گذشته سفر کنید این ذکر از مجربات است.

شب هنگام وضو گرفته و آیه نور در سوره نور را ۶۶ مرتبه بخوانید و با طهارت رو به قبله بخوابید. این کار را بسیاری انجام داده اند و نتیجه گرفته اند فقط ممکن است برای اولین بار ...

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۵/۰۲/۰۳ساعت   توسط محمد  | 
سوره ی قدر یکی از سوره های عجیب قرآن است که در خواص و فواید قرائت آن روایاتی داریم. منجمله برای افزایش بصیرت و نور چشم، توصیه شده است که این سوره را در وقت خواب بیست و یک (۲۱) مرتبه بخوانید. این امر به گفته آیه الله نایینی ره  از مجربات است و خواص آن بیش از این گفته هاست.

یا علی

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۵/۰۲/۰۳ساعت   توسط محمد  | 


    هر کس بیکار بماند و شغلی نداشته باشد ، بعد از استحمام وپوشیدن لباس پاکیزه ، وضو بگیرد ،رو به قبله  بنشیند و سوره   ( یوسف) علیه السلام را بنویسد و هنگام شب از خانه خارج گشته و انرا (سوره یوسف)  در شکاف دیواری پنهان کند و موقع برگشتن پشت سر خودرا نگاه نکند ، چند روز بعد او را برای شغلی دعوت میکنند و مشغول به کار می گردد  . 

    ( البته فتوکپی اثر ندارد و باید حتما نوشته شود)
    (( هر کس این کار را انجام دهد ، صد در صد کار و شغل پیدا خواهد کرد .))

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۰۲ساعت   توسط محمد  | 
 

در کتاب (خواص القران ) از پیامبر اسلام (ص) روایت شده است که هر کس سوره ((احزاب )) را بر پوست اهو (و یا بر کاغذ ) بنویسد و در ظرف کوچک در بسته ای قرار دهد و در خانه اش بگذارد ، خواستگاران زیادی نزدش می ایند واز وی می خواهند که دختران ، خواهران و یا دیگر خویشاوندانش را به همسری انان دراورد و همه به خواست خدای متعال به او علاقمند می شوند ، هر چند شخصی پست وفقیر باشد .

تذکر: ظرف حاوی دعا در یک جای پاک قرار داده شود

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۰۲ساعت   توسط محمد  | 

رهروان خسته را احساس خواهم داد
 ماه هاي ديگري در آسمان كهنه خواهم كاشت
 نورهاي تازه اي در چشم هاي مات خواهم ريخت
 لحظه ها را در دو دستم جاي خواهم داد
سهره ها را از قفس پرواز خواهم داد
چشم ها را باز خواهم كرد
خواب ها را در حقيقت روح خواهم داد
ديده ها را از پس ظلمت به سوي ماه خواهم خواند
نغمه ها را در زبان چشم خواهم كاشت
گوش ها را باز خواهم كرد
آفتاب ديگري در آسمان لحظه خواهم كاشت
لحظه ها را در دو دستم جاي خواهم داد
سوي خورشيدي دگر پرواز خواهم كرد

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۰۲ساعت   توسط محمد  | 

بسْمِ الله‌ الرَّحمنِ الرَّحيمِ. اللَهُمَّ إنّي‌ أسألُكَ باسْمِكَ المَكْنُونِ ، المَخْزُونِ ، السَّلاَ مِ ، المُنزِلِ ، المُقَدَّسِ ، الطَّاهِرِ ، المُطَهَّرِ ، يا دَهْرُ، يَا دَيْهُورُ ، يَا دَيْهَارُ [191] ، يَا أزَلُ ، يَا أَبَدُ ، يا مَن‌ لَمْ يَلِد وَ لَمْ يُولَد ، يَا مَن‌ لَمْ يَزَلْ ، يَا هُوَ ، يَا هُوَ ، يَا هُوَ ، يَا لاَ إلَهَ إلاّ هُوَ ، يَا مَن‌ لاَ هُوَ إلّا هُوَ ، يَا مَنْ لاَ يَعْلَمُ مَا هُوَ إلاّ هُوَ ، يَا مَنْ لاَ يَعْلَمُ ايْنَ هُوَ إلاّ هُوَ ، يَا كَائِنُ يَا كَيْنَانُ ، يَا رُوحُ ، يَا كَائِناً قَبْلَ كُلِّ كَوْنٍ ، يا كَائِناً بَعْدَ كُلِّ كَوْنٍ ، يَا مَكوِّناً لِكُلِّ كَوْنٍ ، آهياً شراهيّاً [192]، يا مُجَلِّيَ عَظائِمِ الاُمورِ ، سُبْحَانَكَ عَلی‌ حِلْمِكَ بَعْدَ عِلْمِكَ ، سُبْحَانَكَ عَلی عَفْوِكَ بَعْدَ قدرَتِکَ ، فَإِنْ تَوَلَّوا فقُلْ حَسْبيَ اللَهُ لاَ إِلَهَ إلاّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَي‌ءٌ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ.

 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی‌ مُحَمَّدٍ وَ آلِ محَمَّدٍ بعَدَدِ كُلِّ شَي‌ءٍ كَما صَلَّيْتَ عَلی إبراهيمَ وَ آلِ ابرَاهِيمَ إنَّكَ حَميدٌ مَجِيدٌ.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۲/۰۲ساعت   توسط محمد  |